Yaşam İle İlgili Konular

Ev İçinde Hangi Meyveler Yetiştirilir?

Ev İçinde Hangi Meyveler Yetiştirilir, evinize güzellik katmak için birçok yöntem vardır. Özellikle salgın dönemi evlerimizde epey bir vakit geçiriyoruz. Evde yeni yeni hobiler edinenler var. Tabi evlerimizde sürekli aynı şeyleri görmek biraz can sıkıcı olabiliyor. Özellikle evin dekorasyonunu değiştirmekte fayda olabiliyor. Evlerimizde olduğumuz süre içerisinde bahçe işleri ile ilgilenen de oldu. Tabi çoğumuz apartmanda yaşadığımız için bahçe işlerini dışarda yapamayıp evlerimizde yapıyoruz. Bahçe işlerini balkon teras gibi yerlerde yapabiliyoruz. Tabi bahçe işlerinde doğallıkta önemlidir. Doğal meyveler yetiştirmek için hiçbir katkı maddesi koymadan bakmalıyız.

Sizlere bu yazımızda ev içinde hangi meyvelerin yetişebileceğini ve meyvelere nasıl bakılacağını anlatacağız. Ev içinde bahçe işleri yapmak isteyenler bu yazımızı dikkatli okumasını öneririm.

Ev İçinde Hangi Meyveler Yetiştirilir
Ev İçinde Hangi Meyveler Yetiştirilir

Evde Hangi Bitkiler Yetiştirilir?

Bahçe işlerinizi evde bakmak için bir saksı almanız gerekiyor. Balkon , teras veya pencere kenarında doğal meyvenizi besleyebilirsiniz.

İlk olarak domateslerinizi evde doğal bir şekilde yetiştirebilirsiniz. Ülkemizde en sevilen ve en lezzetli sebzelerden biridir. Tabi ki marketlerde ekstra katkı maddeleri koyabiliyorlar. Doğal domatesi evde yetiştirmek sağlığımız için daha faydalıdır. Evlerimizde doğal bir şekilde yetiştirmek için ilk öncelikle yukarıda anlattığımız gibi saksı almanız gerekmektedir. Saksının boyu geniş olması gerekmektedir. Aksi takdirde sığmayabilir. Ardından toprak ve domates fidanları bulmanız gerekmektedir. Domateslerinizi güneşin altında bırakmamaya özen gösterin. Bir diğer önemli detay ise kurumasına izin vermeyin. Mutlaka düzenli sulayın. Ortalama olarak bir ay içerisinde doğal olarak yetiştirdiğiniz domatesleri yiyebilirsiniz.

Evinizin balkonunda biber yetiştirmek ister misiniz? Evlerimizde doğal bir şekilde biber yemenin en güzel yolu bahçesi bulunmayan evlerin balkonlarında biber yetiştirmektir. Bunun için de tıpkı domates yetiştirmek için kullandığınız geniş saksılardan kullanmanız gerekmektedir. Geniş saksıyı aldıktan sonra biber fidanlarını dikin. Diktiğiniz fidanları düzenli olarak yıkamaya dikkat edin.

Limonlarınızı evlerinizde yetiştirmenin de bir yolu var. Neredeyse herkes limonun ağaçta yetiştiğini biliyordur. Ancak limonları da saksıda yetiştirebilirsiniz. İlk olarak saksı olarak derin bir saksı alın. Çiçeğinizi soğuktan korumaya özen gösterin. Limonları evinizin pencere kenarında yetiştirebilirsiniz. Limon açtığında evinize hem güzel koku verir hem de doğal bir şekilde limonunuzu yemeklerde kullanabilirsiniz.

Yaz meyvesinin vazgeçilmezi olan çileği doğal bir şekilde yetiştirmek mümkün. Üstelik katkı maddesi olmadan hem güzel kokusu hem de tadı ile adeta sizi büyüleyecektir.

Evlerimizde doğal yollarla salatalık yetiştirebilirsiniz. Ancak salatalık yetiştirirken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta vardır. Bahar ayları arasında ekilmesi gerekiyor. Saksı olarak da geniş bir saksı seçmeniz lazım. Tohumları ektikten sonra düzenli olarak sulamaya özen gösterin. Güneş ışığına bolca tutun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu