Güzellik İle İlgili Konular

İğneli Epilasyon Fiyatları ve Yorumları

Vücudumuzun belirli bölgelerindeki küçük tüyler gözle görülmediği için istenmeyen tüy kategorisine girer. Çağlar boyunca insanlar bu istenmeyen tüylerden kurtulabilmek için çeşitli yöntemler uygulamaktadır. Günümüzde istenmeyen tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulmak için genellikle epilasyon yöntemleri tercih edilmektedir.

Epilasyon yöntemleri günümüzde genellikle kadınlar ile özdeşleşmiştir. Fakat günümüzdeki epilasyon faaliyetlerinin büyük bir bölümü  erkeklere de çok sık bir şekilde uygulanmaktadır. Yani istenmeyen tüyler hem erkeklerin hem de kadınların ortak bir problemi. Bu tüylerden kurtulmak için daha önce de dediğimiz gibi çeşitli epilasyon yöntemleri mevcut. Bu yöntemlerden bir tanesi de iğneli epilasyon. Peki iğneli epilasyon fiyatları nasıldır? 

Lazer ya da iğneli epilasyon vücudumuzdaki istemediğimiz tüyleri neredeyse kalıcı olarak yok eden en etkili epilasyon yöntemlerinden. İğneli epilasyon seans sayısına ve kıl kökü yoğunluğuna bağlı olarak bir kaç haftalık ya da bir aylık bir pürüzsüzlük vaat ediyor.

İğneli epilasyon sırasında kıl kökleri sıcak iğneler ile tahrip ediliyor. Böylece tüylerin yeniden uzamasının önün geçilmiş oluyor. İğneli epilasyon yöntemi lazer epilasyon yöntemine göre daha belirgin sonuçlar elde edebileceğiniz bir yöntem.

İğneli Epilasyon Fiyatları Ne Kadar? İğneli Epilasyon Yorumları

İğneli epilasyon için belirli bir fiyat maalesef söz konusu değil. Çünkü iğneli epilasyon fiyatları kıl kökünün sayısına ve yoğunluğuna göre belirleniyor. Bu yüzden seans başına ücret ödüyorsunuz. Fakat normal bir insana göre fiyat verebiliriz. Full vücut için iğneli epilasyon kadın hastalarda seans başı 600 TL bandında.  Erkeklerde ise bu tutar 1000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu fiyatlar daha önce dediğimiz gibi sabit değil. İşlem süresine göre artıp azalabilir.

İğneli epilasyonu tüm vücudunuz için değil bölgesel istenmeyen tüyleriniz için de tercih edebilirsiniz. Koltuk altı bölgesi için seans başı yaklaşık 60 TL. Kadınlarda bikini bölgesi ise ortalama olarak 80 TL. Kadınlarda ve erkeklerde full iki bacak ücreti ortalama 500 TL. Erkeklerde göğüs ve omuz kılları için ödemeniz gereken ortalama tutar ise 450 TL.

İğneli Epilasyon İzleri Nasıl Geçer

İğneli epilasyonda lazer epilasyona göre iz kalma ihtimali daha yüksektir. Sonradan bu kalan izlerinde tedavisi için seans sırasında ve işlem sonrasında çeşitli ilaç yöntemleri kullanılabilir. Fakat izler kalıcı ise çeşitli tedavi yöntemleri mevcuttur. Peki iğneli epilasyon izleri nasıl geçer? 

Dermapen

İğneli epilasyon izleri için ilk tercih edebileceğiniz tedavi yöntemi dermapendir. Dermapen yaraların izlerinde görünüş açısından bir iyileştirme yapmak için kullanılmaktadır. Ayrıca dermapen kolajeni artırmak için vücudun bütün bölgelerinde rahatlıkla kullanılabilir. 

Dermapen halk arasında ve jargonda mikro iğneleme olarak da bilinmektedir. Bu kozmetik prosedür ile kolajen üretimi artırılır ve cilt sorunları tedavi edilir. İğneli epilasyon sonrası kalan çukur izlerinin tedavisi için dermapen tedavi yöntemini tercih edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu